Turnaje 2009/2010
Badem 2010, 18.-20.6.2010
B.Bystrica A- Karkonosze 61:20
B. Bystrica A- Krnov 33:18
Slovan Bratislava- B. Bystrca A 44:40
B. Bystrica A- Svit 22:24
B.Bystrica A- B. Bystrica B 32:22
B. Bystrica A- Dannax Košice 43:29
Konečné umiestnenie: 3. miesto
Na turnaji sme si schuti zahrali. Najlepší výkon sme podali proti Slovanu, kedy naša hra mala náboj, myšlienku, tempo a hrali sme s chuťou. Škoda len, že sme zápas nedotiahli až do víťazného konca. Výborné výkony na turnaji podali Janka Luptáková, Aďa Kollárová, Katka Škařupová, Lucka Mojžitová a Alžbetka Teplanová, ktorá sa dostala aj do najlepšej päťky turnaja. Toto ocenenie získala hlavne kvôli doskokom, založeniu RPÚ a aj zlepšenému útoku a hry 1:1.
Viac o turnaji nájdete na: https://frcatel.fri.uniza.sk/users/alesko/fest/festival.php?jazyk=slovensky
Bratislava Christmas Cup 2009, 27.-29.12.2009
B.Bystrica- Dubček Bratislava 45:58
B.Bystrica- Slovan 98 46:57
Slovan 97- B.Bystrica 41:17
Šamorín- B. Bystrica 69:29
Konečné umiestnenie: 5. miesto
Výborný výkon sme podali proti Dubčeku, dovolím si tvrdiť, že to bol náš doposiaľ najlepší výkon. Všetky hráčky bojovali, hrali nielen srdcom, ale i hlavou. Výborne sme hrali rýchly protiútok a v posupnom útoku boli miestami všetky hráčky v pohybe. Zápasy proti obom družstvám Slovana sa mohli vyvíjať úplne inak, keby bol prístup hráčiek iný. Pokazili si výborný dojem a samé sme sa porazili. V zápase so Šamorínom sme sa snažili napraviť pokazené, ale súper bol nad naše sily. Hral rýchly basket, aký chceme hrať aj my.
Čo ma však teší najviac je to, že každá hráčka dostala rovnaký čas na ihrisku a mohla tak ukázať, čo natrénovala.
Pochválila by som Sisu Kunzovú za prvé dva zápasy, lebo hrala s prehľadom, Janku Luptákovú, lebo podržala družstvo, Lindu Podolskú, lebo hrala s rozumom a netlačila na "pílu". Každá hráčka ukázala, že spravila pokrok. Teší ma, že Bea Machalíková bola konečne na svojom prvom turnaji. Veľmi ďakujem za pomoc a povzbudzovanie Zuzke Herichovej a rodičom, ktorí nám pomohli s odvozom batožiny (Mojžitovci a Sedláčkovci).
Turnaj o Pohár SNP 2009, Banská Bystrica
29.-30.8.2009
B. Bystrica A- B. Bystrica B 21:34
B. Bystrica B- Trnava 46:9
B.Bystrica B- Poprad 29:19
B.Bystrica B- Nitra 35:37
B. Bystrica B- Malacky 20:12
Konečné umiestnenie: 1. miesto
Bolo vidieť, že počas prázdnin sa všetky dievčatá veľmi zlepšili, no najviac sa mi páčili výkony, ktoré predviedli: Katka Škařupová, Lucka Mojžitová, Aďa Kollárová, Maťa Styková, Janka Luptáková, Eva Štepitová a Miška Čiefová.



